żywioły saszy
Cztery żywioły – Bonda

Cztery żywioły – Bonda

“Cztery żywioły Saszy Załuskiej” Katarzyny Bondy, to cykle książek, w których skład wchodzą: “Pochłaniacz”, “Okularnik”, “Lampiony” i “Czerwony Pająk”. Bestsellerowe książki jednej z największej autorki polskich kryminałów, zaprowadzą czytelnika wprost w miejsca zbrodni, i wraz z Załuską będą mogli rozwiązać wszystkie zagadki kryminalne, z którymi będzie musiała zmierzyć się główna bohaterka. “Żywioły saszy” Bondy są dostępne księgarni.

O autorce

Katarzyna Bonda urodziła się w Białymstoku w 1977 roku, i pisze głównie powieści kryminalne. Największą sławę przyniosły jej książki, w których głównym bohaterem jest Hubert Meyer, lecz każda z wydanych książek Katarzyny Bondy, szybko staje się bestsellerem. 

Cztery żywioły Saszy Załuskiej- Katarzyna Bonda

Cykl o Sasie Załuskiej, to książki, w których skład wchodzą “Pochłaniacz”, “Okularnik”, “Lampiony” i “Czerwony Pająk”. “Pochłaniacz” wszystko zaczyna się od tragedii w 1993 roku zimą, kiedy to ginie dwoje nastolatków, ówczesna policja uznała wszystko za zwykły przypadek, i zamknęła sprawę. Dwadzieścia lat później do Saszy Załuskiej zgłasza się Paweł Bławicki, który jest właścicielem muzycznego klubu w Sopocie. Bławicki zgłasza się do profilerki, ponieważ obawia się o swoje życie. Chodzi mu głównie o jedną osobę- piosenkarza i twórcę hitu “Dziewczyna z północy”, i chce, aby Załuska zebrała dla niego wszystkie dowody, które mogłyby świadczyć, że na Bławickiego ktoś czyha. Na początku Załuska nie chce przyjąć sprawy, lecz z czasem okazuję, się, że nabiera ona nie tylko tempa, ale ma także związek z zaginięciem dwojga nastolatków w 1993 roku. “Okularnik” tym razem Sasza wybiera się na Podlasie, gdzie ma wziąć udział w weselu. Lecz podczas ceremonii weselnej, panna młoda zostaje porwana. Panna młoda była także związana z lokalnym przedsiębiorcą, i jest ona kolejną osobą, która zaginęła. W pobliskim lesie są odnajdywane wciąż kolejne martwe szczątki, a Sasza znów będzie miała ręce pełne roboty. W “Latarniku” czytelnik dowie się więcej o przeszłości profilerki, i o jej mrocznych tajemnicach, które mogą ją zrujnować. Lecz Sasza się nie poddaję, i staję twarzą w twarz ze swoją przeszłością. Poza tym musi zmierzyć się także z podpalaczem, który straszy mieszkańców Łodzi. W “Czerwonym pająku” córka Saszy zostaje porwana. Chodź, policja robi wszystko, aby odnaleźć dziewczynkę, nie znajduję żadnego tropu, i Sasza musi wziąć sprawy w swoje ręce. Co ma zaginięcie dziewczyny, związek z dawnym przełożonym Saszy Załuskiej.